خواننده جنجالی پس از 42 سال بخشیده شد!!

showimage.aspx?id=17386&t=y&w=200&h=300&type=1 «جان لنون» سال 1966 میلادی به خبرنگار روزنامه بریتانیایی «اوسرواتوره رومانو» گفته بود گروه «بیتلز» پرطرفدارتر از حضرت عیسی (ع) است و...

 
 
واتیکان «جان لنون» خواننده انگلیسی گروه «بیتلز» را به خاطر حرف های جنجالی که افزون بر چهار دهه پیش به زبان آورده بود بخشید.
جان لنون» سال 1966 میلادی به خبرنگار روزنامه بریتانیایی «اوسرواتوره رومانو» گفته بود گروه «بیتلز» پرطرفدارتر از حضرت عیسی (ع) است و نمی داند بیش تر مسیحیت در یادها می ماند یا «راک اند رول» ؟
این روزنامه که در کلیسای مرکزی کاتولیک - واتیکان - منتشر می شد بعدها نوشت خواننده جوان فقط قصد خودنمایی داشته و نمی خواسته به مسیحیت ، اهانت کند.
اظهار نظر عجیب «جان لنون» اما حتی خشم آمریکا را برانگیخت و صحنه اجرای موسیقی گروهش به آتش کشیده شد.همچنین رادیوها پخش موسیقی «بیتلز» را تحریم کردند و کنسرت های این گروه لغو شد.
«لنون» 40 ساله شامگاه هشتم دسامبر ۱۹۸۰ هنگام ورود به خانه اش در «نیویورک» با شلیک های مردی به نام «مارک دیوید چپمن» کشته شد.قربانی ، ساعاتی پیش از مرگش جلد نوار یکی از آلبوم های موسیقی خود را برای «چپمن» امضا کرده بود.گزارش ایسکانیوز می افزاید،حالا با گذشت افزون بر چهار دهه از آن ماجرا ، واتیکان اعلام کرد «لنون» را بخشیده است.او دوست داشت مانند پدرش ملوان شود اما هرگز به این آرزو نرسید.

/ 0 نظر / 7 بازدید