بزمجه های دوست داشتنی


مغازه های فروش حیوانات در مالزی از اماکنی است که شاید برای حیوان دوستان ایرانی بسیار جالب توجه بیاید.

گذشته از انواع سگ های با اصل و نسب و ماهی های متفاوت، می توان گربه های فراوانی را دید که برخی با نام گربه ایرانی با قیمتهای بسیار گزاف به فروش می رسند. که البته از نظر ما برخی از این گربه ها با همان گربه های داخل خیابان هیچ تفاوتی هم ندارند.

اما از نکات قابل توجه بخصوص برای ایرانی ها فروش گسترده انواع آفتاب پرست یا به قولی عامیانه تر بزمجه می باشد که البته در نژادهای مختلف و اندازه های متفاوت وجود دارند.

برای بسیاری از بینندگان ایرانی این سوال وجود دارد که یک بزمجه چه زیبایی می تواند داشته باشد و چرا باید یک نفر وجه قابل توجهی را برای این خزنده زشت پرداخت نماید.

این در حالی است که بسیاری از گردشگران ایرانی با نمونه های غول پیکر از این بزمجه در اماکن مختلف از جمله باتوکیو یا در ملاکا عکس های یادگاری گرفته اند و به دیوارهای خانه های خود آویزان کرده اند.

اخیرا یک هنرمند اروپایی نمایشگاهی از نمایش های زیبای این بزمجه ها ترتیب داده است که البته دیدن عکس های آن نیز خارج از لطف نیست. این هنرمند می گوید: بزمجه ها آنقدر موجودات تنبلی هستند که وقتی یک گیتار به دستشان می دهی یا به شکلی که می خواهی آنها را می نشانی نیمساعت طول می کشد تا تغییر وضعیت دهند.

اولین بار وبلاگ http://jalebastbedanid.blogfa.com/post-746.aspx به این موضوع پرداخته است. تمامی عکس ها واقعی است و از هیچ ترفند کامپیوتری در آنها استفاده نشده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 14 بازدید